نكس وان موزيك

آرين كشيشي درباره اين كنسرت و محتواي موسيقي اين گروه در گفتگو با خبرنگار سايت دانلود آهنگ توضيح داد: «موسيقي كه در اين كنسرت قرار است اجرا شود هم فيوژن و هم جَز است. كارها اينسترومنتال است و بي‌كلام. اعضاي گروه هم به جز خودم، حمزه يگانه (پيانو)، سهراب رمضان زاده (درامز)، هومن نامداري (ساكسفون) و دونوازنده از ارمنستان هستند كه سازهاي ترومپت و ترومپون را مي‌نوازند.»

كشيشي درباره حضور اين دونوازنده ارمنستانيدراين كنسرت نيز توضيح داد: «اين نوازنده‌ها با توجه به موسيقي‌اي كه قرار است دراين كنسرت اجرا شود، انتخاب شده‌اند و چهره‌هايي بسيار حرفه‌اي و شناخته شده در اين كشور هستند.» اين نوازنده قديمي در ادامه افزود: «اين گروه تحت عنوان «پروژه آرين كشيشي» فعاليت‌هايش را آغاز و ادامه خواهد داد و سرپرستي گروه را هم خودم بر عهده دارم. بيشتر موسيقي‌هايي كه قرار است اجرا شود را خودم ساخته‌ام. چند قطعه از ساخته‌هاي حمزه يگانه قرار است اجرا شود و چند كار و اثر مهم و مشهور موزيسين‌هاي معروف دنيا در اين كنسرت اجرا خواهد شد. سال گذشته 11 و 12 مهر در سالن فارابي كنسرت برگزار كرديم و واكنش‌هاي جالبي را هم در پي داشت. هم از طرف دوستداران اين سبك و هم از سوي موزيسين‌ها. قصد داشتيم با فاصله زماني كمتري نسبت به برگزاري كنسرت اقدام كنيم ولي به دلايلي نشد. تداخل كنسرت‌هاي برخي نوازنده‌هاي گروه در اجراهاي ديگر و مجوز و برنامه ريزي‌هاي ما دلايلي بود كه باعث شد اين كنسرت با فاصله زماني بيشتري نسبت به كنسرت قبلي روي صحنه برود.»

كشيشي در پاسخ به اين سوال كه آيا مخاطب نسل حاضر موسيقي، توانايي و علاقه‌اي براي ارتباط برقرار كردن با اين سبك از موسيقي را دارا هست يا خير، توضيح داد: « تا 6، 7 سال پيش اوضاع خيلي بهتر بود. در دوره كنوني اوضاع اصلا خوب نيست. در دوره كنوني كنسرت‌هاي پاپ شديدا باب شده است. هم نوازنده‌ها شديدا درگير اين كنسرت‌ها شده‌اند و درگير درآمدزايي ، و هم مخاطبان موسيقي به اين قبيل اجراها روي خوش نشان داده‌اند و كنسرت در ايران تنها در اين قبيل اجراها  دانلود آهنگ جديد خلاصه شده است. اين در حالي‌ست كه من يادم هست در چند سال گذشته كنسرت‌ گروه‌هاي فيوژن مثل «آبرنگ»، «نايما» و... برگزار مي‌شد و استقبال خوبي هم از آنها صورت مي‌گرفت و آنها اصلا دغدغه بليت فروشي نداشتند. به هر حال اين قبيل كنسرت‌ها در آن زمان مخاطب خودشان را داشتند ولي الان و در دوره كنوني احساس مي‌كنم كمي تمركز مخاطب و جامعه روي اين قبيل موسيقي‌ها كم شده ولي به نظرم با تقويت بحث‌هاي كيفي كنسرت‌ها و رسانه‌اي شدن اجراهاي اين چنيني و اطلاع‌رساني درست، مي‌شود فضا را باز هم به دوره‌هاي قبلي و استقبال ازاين اجراها بازگرداند

نوشته شده در ۱۵ آذر ۱۳۹۴ساعت ۰۹:۳۲:۲۱ توسط نيما| نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]

آخرين مطالب
» مرهم فناوري بر زخم آوارگان جنگ
» گرگ وال استريت؛ بيشترين تعداد دانلود غيرقانوني در ۲۰۱۴
» هنرمندان عرصه موسيقي روي فرش قرمز رفتند
» اعضاي گروه موسيقي «بمراني» انيميشن شدند
» دانلود آهنگ جديد
» دانلود آهنگ جديد
Design By : Pars Skin